Idealny telefon dla aktywnych osób

Home / Poradniki / Idealny telefon dla aktywnych osób
Idealny telefon dla aktywnych osób

Osoby, które prowadzą aktywny tryb życia, wyjeżdżające na wakacje i korzystające z różnorodnych atrakcji potrzebują dobrego, trwałego i mocnego telefonu, który sprawdzi się w różnych okolicznościach. Producenci smartfonów prześcigają się więc w oferowaniu swoim klientom modeli, które posiadają szereg właściwości, dzięki czemu nie straszna im woda, pył czy kurz. Jaki telefon wodoszczelny wybrać? Zapraszam poniżej.

Smartfon wodoszczelny i pyłoszczelny

Coraz więcej pojawia się modeli smartfonów, które określa się jako survivalowe. To one bowiem posiadają właściwości wodoszczelne i pyłoszczelne, dzięki czemu ze spokojem można je zabrać na każdą wyprawę, nie obawiając się o ich bezpieczeństwo i działanie. Eksperci radzą, by wybrać telefony, które posiadają wysoką ochronę (oznaczone one są 5 i 6) przed pyłami oraz modele, które są wodoszczelne (oznaczone 7 i 8 a nawet 9). Smartfony IP 67 i IP 68 posiadają więc wspomniane właściwości i ani woda, ani kurz nie spowodują ich uszkodzenia czy nieprawidłowego działania.

Czy huawei p20 jest wodoszczelny

Co oznacza wartość IP? Widząc smartfon z takim opisem, klient może spodziewać się modelu, który będzie odporny na wiele czynników zewnętrznych. W dużej mierze znaczenie ma tu odpowiednia obudowa (wodoszczelna i pyłoszczelna), która w kontakcie z takim zagrożeniem nie pozwoli mu przedostać się do jego wnętrza. Wówczas osoby, które zdecydują się na taki model nie muszą obawiać, że telefon po kontakcie z wodą przestanie działać. Oczywiście nie oznacza to, że nasz smartfon powinien pływać z nami w morzu i nic mu nie będzie. Dobrym przykładem jest telefon huawei p20, który odporny jest na wszelkiego zachlapania i kontakt z wodą, który często towarzyszy jego użytkownikowi w łazience, w kuchni czy w pokoju.

W obecnych czasach, gdy coraz więcej osób intensywnie żyje, a telefon towarzyszy nam wszędzie warto postawić na model, który posiada przedstawione wyżej właściwości, by posiadany przez nas smartfon dłużej i efektywniej nam służył. Mocny, trwały, odporny na wszelkiego rodzaju wspomniane czynniki zdecydowanie wart jest swojej ceny. W przypadku zwykłych telefonów, które mają kontakt z wodą bardzo często telefon spisywany jest na straty, ze względu na wygórowaną cenę jego naprawy.

Leave a Reply

Your email address will not be published.